V Kolları Tamiratı

V Kolları Tamiratı

V Kolları nedir?

V Kolları, bir kolun vurulması halinde olan birkaç hareketi simgeler. Bu hareketlerin her birinin ayrıntılarını ve nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verir. V kollardan hangisi olursa olsun bu hareketlerin hepsi değildir ve hepsi de basit değildir. Aynı zamanda bu hareketlerde aşağıdaki gibi daha çok sayıda alternatiflikler bulunur:

V Kollarının önemi

V kollar, aracın performansına etkisi yüksek bir parçadır. Aracınızın sürüş konforu ve güvenliği artırılırken, emniyet kemerlerinin etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bu nedenle V kollar tamiri için özel olarak tasarlanmış araçlarda bulunmaktadır.

V Kollarının Tamiratı

V kollarının kontrolü, gerekli parçaların temini ve aracın tamıratı nasıl yapılacağını bilmeniz gerekmektedir.
Kontrolü: Aracınızı sadece bir teknisyen tarafından test edilmelidir. Test süresi en az 10 dakika olmalıdır ve bu testlerde aracınızın çalıtma yeteneğini test etmek için kullanılabilir (örneğin motorunuzun başlığına basıp sürücüyü yukarıya atmaya çalışıyorsa). Bu testlerden sonra da aracınızı tamircilerle birlikte incelemeye alabilirsiniz veya onlarla birlikte bir seyahate çıkabilirsiniz.

V Kollarının Bakımı

V Kollarının bakımı, aracınızı sadece bakım ve onarım gerektiren bir problem olarak değerlendirmek yerine, her an her yerde olabilen bir olay olarak düşünülmalidir. Bu nedenle V Kollarının kontrol edilmesi ve test edilmesi gerekmektedir.
V Kollarındaki aracı bağlamak için kullanılan parçalar:

V Kollarında Bağlanacağı Parçaları Temin Edilmesi Gerektiğini Bilmek Gerekir!
Aracınızdaki V Kollarına Bakmanızda Kendinize Sorular Sormalısınız!

V Kollarının Değiştirilmesi

Gerekli Parçaların Temini ve Aracın Değiştirilmesinin Nasıl Yapılacağının Bilinmesi
Aracın Kontrol Edilerek Test Edilmesi

V Kollarının Kış Koşullarına Karşı Korunması

V kolları kar ve buzlu yollarda kullanmak için tasarlanmıştır. Bunun nedeni, bu tip tekerleklerin altında bulunan parçaların daha fazla dayanmasıdır. Özellikle de sürücü ve araçlar için önemli olan şehirlerde, yollarda çok fazla yağmurlu hava olmasa da her mevsimde rutin aralarla yağmurlu havalara maruz kalabilirsiniz. Bu durumda zaten daha az dayanaklı olduğundan bahsettiğimiz V tekerleklerini tercih etmelisiniz. Ayrıca bu tip tekerleklerin altlarında bulunan parçalar güvenlik açısından da daha sağlamdur ve aracına uygun koşullarda test edilmiştir.